Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

25.07.2012r. Relacja na żywo

2012-07-25 19:27:09, komentarzy: 0

Relację prowadził: Flash_Wojciech

 

23:40-Na dzisiaj kończymy relację na żywo. Dodam jeszcze, że nocą komórki burzowe mogą pojawiać się na południu oraz częściowo w centrum kraju. Dziękuję za uwagę.

 

21:45-Od Polski po Serbię i Bułgarię burze pojawiają się jak "grzyby po deszczu". Prawdziwy wysyp burz mamy nad zachodnią Rumunią, wschodem Węgier oraz Słowacji. Grzmii także w Polsce, nad Podkarpaciem, Małopolską, Górami Świętokrzyskimi, oraz lokalnie nad Mazowszem.

 

 

 

21:13-Możliwe zjawisko Training-Storms system ośrodków burzowych (dość często połączony w jedna burzę wielokomórkową) podążających jeden po drugim. Z tego powodu nad jednym miejscem może przejść kilka burz, co może doprowadzić do rozległych podtopień!

 

21:10-Wschodnia część MCS'a nieco osłabła. Po jego zachodniej stronie dobudowują się nowe, potężne cumulonimbusy, niosące nawalne opady deszczu, mogące powodować podtopienia! 

 

21:04-Nad województwem Świętokrzyskim pojawiły się nowe, niebezpieczne komórki burzowe, które niosą możliwość wygenerowania trąby powietrznej typu landspout (nie związanej z mezocyklnem).

 

21:00-Nad województwem Mazowieckim również mamy komórki burzowe. Jedna z nich niebawem dotrze nad Warszawę. 

 

20:51-Nad południowy-wschód kraju, zgodnie z moimi zapowiedziami wchodzi Mezoskalowy Układ Konwekcyjny, który może nieść niebezpieczne zjawiska armosferyczne. Rdzenie burz zaczynają przesuwać się bardziej w kierunkach północno-zachodnich. Podkarpacie, które w tym sezonie burzowym ma burz jak na lekarstwo, doświadczy prawdziwego spektaklu burzowego. Aktywność elektryczna dzisiejszych chmur burzowych jest bardzo wysoka!

 

 

 

19:41-Na radarach opadów IMGW ukazuje nam się kolejna, wręcz czarna plama nad wschodnią Słowacją. Nad Słowacją, Węgrami, zachodnią Ukrainą mamy wysyp nowych,  potężnych chmur burzowych. Spójrzmy na kierunek przesuwania się chmur burzowych.

 

 

19:32-Dzisiejsze chmury burzowe są bardzo aktywne elektrycznie. Wystarczy słabo rozwinięta chmura Cumulonimbus, aby powodowała spektakl wyładowań atmosferycznych. 

 

19:27-Do Krosna, Rzeszowa a ogólniej centralnego i zachodniego Podkarpacia zbliża się potężny rdzeń burzowy z odbiciwością radarową dochodzącą do 60dbz. Mogą tam występować nawet opady gradu, a wiatr może być niszczący. Prosimy o zachowanie ostrożności!

 

 

19:26-Tak jak pisałem rano w shoutboxie, tak moje przypuszczenia co do sporego klastra burzowego nad południowo-wschodnią Polską zaczynają się sprawdzać.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego