Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

24.08.2012r. Relacja na żywo

2012-08-24 07:36:48, komentarzy: 0

 

 

23:34 Do południowej Polski wchodzi klaster znad Czech na razie na terenie Polski nie generuje wyładowań lecz tylko  opady deszczu , aktywna cześć klastra z wyładowaniami znajduje się jeszcze nad Czechami, odbiciowość z czasem jest coraz większa wiec możliwe ze za niedługo i nad Polska pojawią się wyładowania i  silniejsze opady deszczu.

 

 

22:15 Dzisiejsze gradobicie w Zbulitów Duży film nakręcony przez Przemka

 

 

22:05 To jeszcze nie koniec na dziś z burzami właśnie od Niemiec do województwa dolnoślaskiego wkracza komórka, która ciągle przybiera na sile może powodować silne opady deszczu, druga struktura która rozbudowuje się nad Czechami jest dobrze aktywna elektrycznie w kolejnych godzinach może wkroczyć nad terytorium Polski , ale jeszcze nie jest pewne czy będzie generować wyładowania an terenie Polski czy tylko silniejsze opady deszczu.

 

20:50 Burze powoli opuszczają już województwo lubelskie, komórki z podkarpacia też za niedługo  przejdą przez granice i opuszczą kraj , burza nadal utrzymuje się w województwie wielkopolskim i łódzkim ma duża odbiciowość co świadczy o opadach gradu, ale powoli tez zaczyna już słabnąć.

 

19:42 Burze występują w województwach: dolnośląskim, wielkopolskim,lubelskim, podkarpackim gdzie wciąż na granicy województw małopolskiego i podkarpackiego powstają nowe komórki . Burze niosą ze sobą ulewne a w przypadku superkomórek nawalne opady deszczu a także opady gradu .

 

17:20 Mamy pierwsze skutki dzisiejszych burz w  powiecie ropczycko-sędziszowski. a oto skutki:

 

 Jak poinformowa rzecznik podkarpackiej straży pożarnej mł. bryg. Marcin Betleja, najwięcej zgłoszeń napłynęło z gminy Iwierzyce. Tam wichura zerwała lub uszkodziła kilkanaście dachów na domach mieszkalnych i budynkach gospodarczych.


- Cały czas napływają do nas zgłoszenia o powalonych konarach i drzewach. Nie można na razie podać dokładnej i ostatecznej liczby uszkodzeń, jakie wyrządziła burza. Na szczęście nie ma ofiar wśród ludzi - powiedział Betleja.

Burza przeszła też nad powiatami: krośnieńskim i brzozowskim. Stamtąd napływają pojedyncze zgłoszenia o zalanych i podtopionych piwnicach, przepustach oraz o powalonych konarach i drzewach.

Grad wielkości kurzych jaj

O gwałtownych wyładowaniach atmosferycznych informują nas również internauci. "To co przed 10 minutami przeszło w okolicach Brzozowa było mocne, kilkadziesiąt sklepów zalane, drzewo złamane w pół, grad wielkości jajek już nie mówię o studzienkach kanalizacyjnych ....... i wszystko działo się przez 15 minut..."- napisała @bezimienna.

 

 

 

17:00 Burze aktualnie znajdują się w województwie  małopolskim , lubelskim ( gdzie znajduje się superkomórka) i podkarpackim, niedługo burza wkroczy także do województwa dolnośląskiego , burze w lubelskim i podkarpackim powodują opady gradu.

 

16:18 Nowe komórki na razie opadowe powstają w małopolsce a także na Słowacji w Czechach i Niemczech, konwekcja ruszyła także w województwie lubelskim gdzie powstaje komórka o wysokiej odbiciowośći, która za chwilę pewnie da pierwsze wyładowania. Warto zwrócić uwagę na pogranicze Niemiec i Czech gdzie jest coraz więcej komórek.

 

15:50 Nowe komórki powstają w okolicy Krosna , nad resztą częścią kraju burz brak na  północy przechodzi zachmurzenie z którego pada słaby deszcz, być może  następne godziny przyniosą rozwój burz na zachodzie kraju, już teraz powstaje słaba komórka opadowa w województwie wielkopolskim.

 

14:58 Burze jak na razie tworzą  się tylko w województwach małopolskim i podkarpackim , groźnie wygląda komórka w o okolicach Rzeszowa jest to superkomórka, odbiciowość komórki sięga 60 dBZ co świadczyć może o ulewnym deszczu i gradzie .

 

14:23 Silna burza przechodzi przez Jasło kieruje się na pólnocny wschód, uwaga możliwe opady gradu , burzy towarzyszy także ulewny deszcz, jest mocno elektryczna

 

 

12:53 Pierwsze wyładowania nad Polska, w okolicach Nowego Sącza powstała komórka , która się rozbudowuje kieruje się na północny wschód, także w okolicach Poznania powstaje komórka z silnym rdzeniem opadowym lecz nie daje jeszcze wyładowań.

 

 

12:03 Sytuacja nad Polska bez  większych zmian,  strefa zachmurzenia z deszczem przesuwa sie na północny wschód nie odnotowujemy na razie wyładowań

 

10:05 Konwekcja zaczyna ruszać w małopolsce i na pograniczu podkarpacia za chwile będziemy pewnie notować pierwsze wyładowania w tej okolicy

 

9:50 Nad zachodnia Polska zalega jeszcze zachmurzenie po MCS z którego występują jeszcze opady deszczu, jednak zaczyna się ono rozpadać,  w Niemczech wyładowań zaczyna przybywać w niedługim czasie w zachodniej Polsce powinny pojawić się pierwsze wyładowania z komórki która wędruje do nas  znad Niemiec.

 

 

 

7:27 Do południowo zachodniej części Polski wkraczają resztki MCS , układ nie generuje już wyładowań lecz może stanowić zagrożenie z powodu silniejszych opadów deszczu i pojedyńczych wyładowań ponieważ jego odbiciowość zaczyna wzrastać .

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego