Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

22.08.2012r. Relacja na żywo

2012-08-22 08:35:40, komentarzy: 0

 

20:20-Nad Polską sytuacja już na dobre zaczęła się klarować.Burze z nad Czech,które zagrażały południowym regionom kraju wyraźnie osłabły i jedynie musną południowe granice Polski.Na pozostałym obszarze pozostały ''niedobitki'' z popołudnia.Jedna z nich nadal jest aktywna na południe od Warszawy.Nie przyniesie jednak ona niszczycielskich zjawisk.Do godzin późno nocnych burze zanikną.


 19:35-Tymczasem, w Dęblinie na północno-zachodnim horyzoncie:)

 

 

 

18:25-Po godzinie sytuacja zmieniła się.Jak to w tym sezonie bywa pogoda lubi nas zaskakiwać.Pojedyńcze komórki zaczęły powstawać w centrum Polski i zmierzają ku Warszwaie.Podobną sytuację mamy w woj.Warmińsko-Mazurskim.Komórki te nie powinny przynieść gwałtownych zjawisk jednak trzeba liczyć  się z możliwością wystapienia ulew oraz silnych porywów wiatru.Niepewna sytuacja staje się nad Czechami.Jednak mieszkańcy południowej Polski muszą być przygotowani na każdą ewentualność.


17:25-Sytuacja nad naszym krajem wyraźnie uspokaja się.Po przedpołudniowych burzach nie ma już praktycznie śladu.Burze z nad wschodniej granicy opuszczają już Polskę.W tej chwili grzmi i leje na samym południu województwa Podkarpackiego.Strefa burzowa z nad Czech nadal jest aktywna i wieczorem[jeżeli warunki na to pozwolą]wkroczą do południowej Polski.Grzmieć i padać może od Śląska po Małopolskę.


14:50-Obecnie burze atakują praktycznie całą wschodnią połowę Polski.Komórki rosną w siłę z każdą chwilą.Podczas ich przechodzenia padał będzie ulewny deszcz,wiał silny wiatr.Nie wykluczmy pojawienia się gradobić oraz trąb powietrznych.Nieliczne burze pojawiają się także na Pomorzu.Ciekawa sytuacja zaczyna robić się w Czechach.Powstają tam liczne burze,które nie wykluczone połączą się w jedną całość i późnym popołudniem lub wieczorem dotrą na południe kraju m.in. na Śląsk i nad Małopolskę.Zobaczymy jak sytuacja rozwijała się będzie w następnych godzinach.

 

13:50- Nowe komórki powstają w Małopolsce(Możliwy Grad) Kieruję się w na Wschód oraz w Czechach i również kierują się na Wschód. Powstaje linia burz na Wschodzie Mazowsza, oraz na Mazurach powstają nowe burze, tam prognozowane są od wczoraj Traby Powietrzne...


12:20-Kolejna strefa z burzami zmierza z nad Niemiec nad Dolny Śląsk.Mieszkańcy tamtejszych rejonów muszą liczyć się z kolejnymi silnymi opadami deszczu oraz silniejszym wiatrem.

 

11:50-Wygląda na to,że układ MCS znacznie osłabł jednak nie dajmy się zwieść pogodzie,która w tym roku niejednokrotnie nas zaskakiwała.W dalszym ciągu struktura burzowa może być niebezpieczna.Na południu Polski natomiast zaczął wiać bardzo silny wiatr m.in. na Górnym Śląsku.Powiewy wiatru osiągają nawet do 60 km/h.Mimo,iż nie pada tam deszcz to sam wiatr może poczynić wiele szkód materialnych.

 

11:21-Nagły podmuch wiatru w Jaworznie:

 

 

 

11:00-Fotografia Wał Chmurowy, nad Chechłem kierujacy się ku Bytomiu (fot. Mariusz B.)
10:17-Fotografia Shelf Cloud, który przemieszczał się niedawno nad Legnicą (fot. Kamil M.):

 

 

10:10-Układ MCS bardzo szybko przemieszcza się nad naszym krajem i już wkrótce uderzy w centrum Polski.Pojedyńcze komórki nadal występują na północy naszego kraju.Nad Czechami natomiast wędrują chmury, z których w każdej chwili mogą uaktywnić się burze.Większą ilość burz spodziewamy się po południu.Wtedy mogą wystąpić praktycznie w każdym regionie Polski.


9:10-Na zdjęciu satelitarnym wyraźnie już widać pięknie rozwinięty układ burzowy,w którym występują bardzo niebezpieczne zjawiska.Z relacji naszych użytkowników wynika,że burza jest bardzo gwałtowna i przynosi obfite opady deszczu oraz silny wiatr.Nad Czechami burza wyraźnie traci na sile i być może rozpadnie się.Nie jest jednak wykluczone,że w każdej chwili ponownie przybierze na sile.


8:30-Zgodnie z wczorajszymi prognozami burze już od wczesnych godzin rannych zaczęły dawać się we znaki mieszkańcom naszego kraju.Atualnie strefa z burzami wkracza na nasze terytorium z nad Niemiec i obejmuje województwo Dolnośląskie oraz południe województwa Wielkopolskiego.Druga strefa nieco łagodniejsza znajduje się nad woj.Zacodnio-Pomorskim i podąża w kierunku woj.Pomorskiego.Podczas burz,szczególnie w tej pierwszej strefie spodziewamy się obfitych opadów deszczu,silnego wiatru a nawet możliwe są opady gradu.

 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego