Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

21.06.2012r. Relacja na Żywo

2012-06-21 08:24:49, komentarzy: 1

17:12- Silne opadowo burze występują na Lubelszczyznie oraz w Małopolsce. W tych 2 województwach notujemy wszystkie burze, można określić że są to dzisiejsze wylęgarnie do burz. Na ich drodze możemy spodziewać się silnego wiatru do 80 km/h a także opadów gradu. Nie można wykluczyć że na Lubelszczyznie może utworzyć się lokalna trąba powietrzna związana z mezocyklonem. Będziemy państwa dalej informować o sytuacji pogodowej w Polsce.

 

14:13- Na pograniczu Małopolski z Podkarpaciem utworzyła się burza, jej rdzeń w przeciągu 10 minut zrobił się maksymalny, zaczyna z niej ciskać dużo wyładowaniami oraz także padać ulewnym deszczem a nawet gradem. Komórka między Biłgorajem a Krasnystawem nieco osłabła lecz w pobliżu Lublina utworzyła się kolejna która na pewno się umocni. Tego dnia takich sytuacji będzie więcej, miejmy nadzieje że zachmurzenie chmurami piętra niskiego się nam rozmyją.


13:36- Wygląda na to że konwekcja się właśnie rozpoczyna. Już nad Biłgorajem (Lubelskie) powstał w bardzo szybkim tempie Cumulonimbus który daje liczne wyładowania atmosferyczne,także nad Podkarpaciem powoli rusza już konwekcja. Z godziny na godzinę burze będą przybywać, na tą bierząca sytuację w wielu miejscach gdzie prognozowana jest chwiejna masa powietrza jest zachmurzenie nieba chmurami piętra niskiego, tam gdzie konwekcja ruszyła jak widać zachmurzenie zostało zredukowane więc w najbliższym czasie burz będzie przybywać ponieważ zachmurzenie ustąpi chmurom burzowym :)


08:20- Nad Polską przechodzą burze związane z Mezoskalowym Systemem Konwekcyjnym który utworzył się wczorajszego dnia nad Austrią a w godzinach nocnych przesuwał się w stronę Polski południowo-zachodniej. W tej chwili mamy burze w Wielkopolsce oraz na ziemi Opolskiej, generują potężne opady deszczu doprowadzając do zalań i podtopień uliczek (Jak donoszą nas słuchy w Koninie jedna z ulic stoi jest zalana ponieważ studzienki nie nadążają odprowadzać wody do kanalizacji lub są już przepełnione. Cała formacja przesuwa się z lekkim odchyleniem na północny-wschód.

 

 

Dzisiejszy dzień będzie bardzo grozny pod względem zjawisk burzowych na wschodzie kraju,centralnej Polsce oraz na południu Polski. Prosimy uważać na popołudniowe nawałnice!

« powrót

Dodaj nowy komentarz

  • MajK 13:49, 21 czerwca 2012

    u mnie i tak nic nie bedzie zaloze sie o piwo

    Odpowiedz
Darmowe strony www dla każdego