Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

20.04.2014r. Relacja na żywo

2014-04-20 01:46:24, komentarzy: 1

 

 

15:20 - Struktura burzowa, która niedawno przeszła nad Warszawą kieruje się dalej ku północno-zachodniej części kraju (zgodnie z prognozowanym obszarem "1" zaznaczonym na mapie konwekcyjnej, wydanej w dniu wczorajszym). Burze nie są gwałtowne. Wyładowania są lokalne, deszcz momentami ulewny, lecz krótkotrwały. Nad północną część Podkarpacia oraz południową Lubelszczyzny wkroczyła strefa chmur Cumulonimbus, które niosą krótkotrwałe lecz intensywne opady deszczu. Nad południową częścią kraju utworzyła się konwekcja, której towarzyszą liczne wyładowania atmosferyczne, oraz ulewny deszcz.

 

12:37 - Pierwsze wyładowanie atmosferyczne pojawiło się 20km na południowy-wschód od Warszawy. Zarejestrował je system portalu blids.de . Komórka burzowa przechodzi właśnie nad Warszawą, notujemy tutaj ulewny opad deszczu oraz silne porywy wiatru. Od danej komórki burzowej rozciąga się strefa opadu, która ciągnie się przez Garwolin, Dęblin po Lublin, tutaj opad o natężeniu słabym i umiarkowanym. Za około godzinę nad południowo-wschodnią część Polski dotrze dobrze rozbudowana komórka burzowa znad Ukrainy. Przesuwać się będzie prawdopodobnie przez obszar granicy województw Podkarpacie-Lubelszczyzna.

 

12:00 - Pomiędzy Siedlcami a Warszawą wykształciła się struktura konwekcyjna przypominająca układ Bow Echo. Mimo, że nie przynosi ona jeszcze wyładowań to może nieść silne porywy wiatru, oraz ulewny deszcz, uważajmy.

 

11:59 - Nad Polską póki co nie notujemy wyładowań atmosferycznych, jednak notujemy już lokalne i intensywne opady deszczu, szczególnie nad północną Lubelszczyzną. Nad Ukrainą zaczęło przecierać się niebo z niskich chmur, to oznacza, że niebawem wybudują się tam chmury cumulonimbus, które powinny przynieść burze. Burze niebawem pojawią się na południu kraju. 

 

09:50 - Nad wschodnie regiony kraju wkracza strefa zachmurzenia całkowitego. Na danym obszarze pojawią się słabe i umiarkowane opady deszczu, oraz lokalne wyładowania atmosferyczne. Nadal nie wykluczamy pojawienia się kilku niewielkich superkomórek burzowych nad obszarem "1" oznaczonym na mapie prognozy burz. Nad Ukrainą możemy już dostrzec dość dobrze uformowaną komórkę burzową, która kieruje się w stronę Lubelszczyzny. 

 

Wojciech S.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

  • adam 14:28, 20 kwietnia 2014

    moze byc ciekawie

    Odpowiedz
Darmowe strony www dla każdego