Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

19.07.2012r. Relacja na żywo

2012-07-19 17:28:39, komentarzy: 0

  AKTUALNA POZYCJA BURZ NAD POLSKĄ Z GODZINY 23:30

 

Relację prowadzi: Wojciech Stępniak, Mariusz Broncel oraz Łukasz Janik.

23:30-burze nad Polską praktycznie całkowice wygasły.Jeszcze niewielkie wyładowania są możliwe w rejonie podkarpacia.W pozostałej części kraju nie spodziewamy się już burz chociarz mogą pojawić się lokalnie silne opady deszczu.Podsumowując dzisiejszy dzień:w różnych regionach kraju wystąpiły burze miejscami o bardzo dużym natężeniu w regionach  

Pomorza, Warmii, Mazur a także w górach oraz rejonach podórskich.Mimo gwałtownej pogody nie odnotowalismy niszczycielskich trąb powietrznych.Lokalnie burze przyniosły ulewny deszcz oraz wiatr,który spowodował gdzie nie gdzie szkody w postaci powalonych drzew a ulewny deszcz podtapiał drogi i gospodarstwa domowe.Na szczęście tym razem nikomu nic się nie stało.Od jutra zdecydowana poprawa pogody.22:55-Wygląda na to,że burze z każdą chwilą słabną jednak do późnych godzin wieczornych mogą powstać jeszcze lokalnie słabe struktury burzowe o średniej sile natężenia.W tej chwili najbardziej zagrożonym rejonem jest województwo Podkarpackie.Tam strefa frontowa może przynieść jeszcze gwałtowne zjawiska.Na północy komórka burzowa systematycznie słabnie i za niedługo całowicie wygaśnie.


22:15- Wał chmurowy, który niecałą godzinę temu przeszedł przez Dęblin:

 

 

22:05-Nad województwo podkarpackie powoli nadciąga kolejna burza.Może ona przynieść bardzo gwałtowne zjawiska atmosferyczne od ulew,silny wiatr a nawet nie wykluczmy opadów gradu.Komórka burzowa przetacza się także nad województwem pomorskim w okolicach Elbląga.Natomiast w województwie lubelskim ostrzegamy mieszkańców przed bardzo silnym wiatrem,który może powodować lokalne szkody w budownictwie oraz drzewostanie.


21:15-UWAGA Z OSTATNIEJ CHWILI:WYDAJEMY OSTRZEŻENIE DLA WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO PRZED MOŻLIWYM POJAWIENIEM SIĘ TRĄBY POWIETRZNEJ!!Z RELACJI NASZEGO UŻYTKOWNIKA WYNIKA,ŻE W OKOLICACH DĘBLINA CHMURY DOTYKAJĄ PRAKTYCZNIE SAMEJ ZIEMI!!MIESZKAŃCOM TAMTEGO REGIONU RADZIMY ZACHOWAĆ SZCZEGÓLNĄ CZUJNOŚĆ.


21:05-Aktualna sytuacja burzowa nad Polską zaczyna się normować.Już niewiele burz pozostało na obszarze naszego kraju.Burze nadal przechodzą nad południowo-wschodnią oraz centralną Polską.Nad podkarpacie za godzinę lub dwie dotrze kolejna strefa burzowa z nad Słowacji,która przybiera na sile.Nie wykluczone,że pojedyńcze komórki mogą ''wystrzelić'' na zachodzie oraz północy Polski.W pozostałej części powinno być już spokojnie bez zjawisk burzowych.


20:00-Niepokojące informacje napływają z części województwa Warmińsko-Mazurskiego.Po przejściu dosyć gwałtownej burzy uszkodzonych zostało kilka samochodów przez spadające gałęzie drzew.Zalanych zostało wiele ulic między innymi w Dobrym Mieście oraz Elblągu.Wygląda na to,że strażacy będą mieli pracowitą noc.Aktualnie burze powoli odchodzą za wschodnie granice naszego kraju.Pojedyńcze komórki tworzą się jeszcze w centrum kraju jednak i one do godzin późno wieczornych powinny osłabnąć i zaniknąć. 


19:40-Aktualnie burze przechodzą nad województwami: podkarpackim,mazowieckim,warmińsko-mazurskim oraz pomorskim.Na zachodzie burze zaczynają już słabnąć jednak nie wykluczone,że przy sprzyjających warunkach atmosferycznych oraz dużej wilgotności powietrza powstaną nowe komórki.Przestrzegamy przed gwałtownymi burzami w szczególności na podkarpaciu.Tam możliwe są ulewy,gradobicia oraz silny wiatr przy bardzo gwałtownych burzach. 


17:00- Uwaga!! Przemyśl, Rzeszów oraz Krosno - możliwość wystąpienia trąby powietrznej wynosi 85%. Trąba może zejść w każdej chwili. Największa struktura burzowa znajduje się w pasie Elbląg-Ostróda-Iława-Brodnica, uwaga na wiatr szwałowy oraz grad. 


16:00-Mamy godzinę 16, to dopiero początek gwałtownych burz. Dopiero teraz zaczęły rozbudowywać się superkomórki burzowe, które niosą poważne zagrożenie opadami dużego gradu, nawalnym deszczem oraz trąbami powietrznymi. Tych szybko przybywa, szczególnie na zachodzie kraju oraz w województwie Świętokrzyskim.  

 

15:55-"potężna nawałnica wiatr ponad 100km/h burza aktywna elektrycznie i grad"- Aktualna sytuacjia w Szczecinie. Komórka w Świętokrzyskim przybrała na sile wynosi >60dBz oraz w Lubuskim również z taką samą odbiciowością. Superkomórka, która przeszła przez Szczecin niesie ze sobą linię szkwału oraz być może powstaje bow echo. 

 

14:55- Pojawiają się pierwsze ostrzeżenia o możliwości zejścia Trąby Powietrznej a dokładniej obejmują one województwo Mazowieckie.


14:45-Kolejne komórki powstały w Opolskim i Świętokrzyskim i suną jak każde inne w kierunku północno wschodnim i wschodnim. Polska południowa już może sie szykować gdyż znad Czech nadciąga wielka komórka być może SuperKomórka jej odbiciowość wynosi 60dBz. A więc napewno towarzyszy jej grad oraz ulewny deszcz, nie wyklucza się wystąpienia znane nam już Trąby Powietrznej. Kolejne komórki równierz wpadają do Polski tym razem znad Niemiec i k

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego