Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

13.06.2012r. Relacja na żywo

2012-06-13 15:18:11, komentarzy: 1

18:50

 

Nowe komórki burzowe pojawiają się na granicy Polski z Czechami a dokładniej w okolicy Kamiennej Góry (Dolnoślaskim). Wygląda na to że nasilniejszą burze mamy w okolicach Częstochowy oraz okolicach Bełchatowa. Ta z okolic Bełchatowa kieruję sie w linni pionowej, jej rdzeń opadowy wynosi max 60dBz, moga wystąpić okoliczne podtopienia. Bardzo dobrze utrzymuję się komórka burzowa ze Świętokrzyskiego. Jest dalej elektryczna choć, na jej drodzę mogą pojawić się także okloczne podtopienia. W Polsce dalej notuje się dużą ilość struktur burzowych/opadowych. Co jedna zniknie to obok pojawia się nastepna.

 

Film prezentuję potężną ulewę z gradem która przetoczyła się nad Prusczem Gdańskim.

http://www.tvnmeteo.pl/informacje/polska,28/20-minut-ulewy-z-gradem-oberwanie-chmury-nad-pruszczem-gdanskim,48294,1,0.html

 

 

18:18

 

Burze wystepują od Ziemi Świętokrzyskiej aż po Wielkopolske, ułożyły się w taką jakby linię która przesówa się na południe kraju. Bardzo silny rdzeń opadowy utrzymuję się w okolicach Częstochowy gdzie być może pada grad ale ulewnego deszczu mozemy się tam jak najbardzie spodziewać, struktury są niezle elektryczne. Kolejna burza znajduję się na Ziemi Łódzkiej, jest bardzo silna w opad kóry jest na pewno nawalny (odbiciowość jest maksymalna). Kolejne burze znajudją się na północy,zachodzie i północnym-wschodzie kraju. Takze są silne w opad i częściowo w wyładowania. We wszystkich tych konwekcyjnych komórkach może bardzo silnie powiać do 70/80 km/h. Konwekcja nadal jest bardzo duża, coraz to wiecej komórek burzowych się pojawia a to wszystko za sprawą bardzo dobrych warunków atmosferczycnych.

 

15:16

 

Coraz więcej komórek burzowych nad Polska! Aktualnie burze znajdują się na Północy, w Toruniu, koło Łodzi i na Lubelszczyźnie, lecz z godziny na godzine powinno być coraz więcej burz.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

  • D17 15:32, 13 czerwca 2012

    Okolice Włocławka również grzmi i pada!

    Odpowiedz
Darmowe strony www dla każdego