Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

11.07.2012r. Relacja na żywo

2012-07-11 14:32:23, komentarzy: 0

18:50-Największe struktury burzowe znajdują sie w tej chwili w woj. Podlaskim oraz częściowo Mazowieckim, nasz czytelnik napisał nam, że w okolicach Łomży przeszła potężna burza z gradem i silnym ulewnym deszczu oraz z ogromnymi wyładowaniami - burze te kierują sie w kierunku północno-wschodnim, jednocześnie przyjmując wielki klaster burzowy zwany MCS. Ciekawie również mamy w polsce południowej i południowo-wschodniej, jednakże tam burze stopniową zmniejszają swoją intensywność. Pojedyncze komórki znajdują się w okolicach Wrocławia oraz koło Szczecinka-te jednak nie powinny być zbyt groźne, co nie znaczy że mamy ich nie lekceważyć.

 

16:40-Czechowice Dziedzice, ok.  godziny 16

 

 

 

16:30-Na północy województwa Mazowieckiego przemieszcza się potężna superkomórka burzowa, która może wygenerować tornado! Istnieje także poważne zagrożenie opadem dużego gradu, mogącego powodować spustoszenia w budownictwie oraz rolnictwie! Chmura kieruje się nad Maków Mazowiecki oraz Ostrołękę. Prosimy o ostrożność! Takich burz nad Polską mamy dziś sporo.

 

16:11-

 

 

  

 

14:39-Screen z detektora wyładowań 14:37

 

 

 

14:24-Ciężko wymienić regiony, gdzie pojawiają się burze, ponieważ te występują praktycznie w całej Polsce. Od Koszalina po praktycznie Bydgoszcz rozciąga się pas komórek burzowych, które tworzą potencjalną linię szkwału, niosącą niebezpieczne porywy wiatru. W okolicach Olsztyna przechodzi kolejny, mniejszy klaster burzowy niosący nawalny opad deszczu. W rejonie Płocka przesuwa się superkomórka burzowa mogąca wygenerować opad dużego gradu oraz trąbę powietrzną. Od Podlasia przez wschodnie Mazowsze po Lubelszczyznę rozwijają się "dziewicze" komórki burzowe, część z nich jest lub lada moment ukaże sie jako superkomórki . Od Podkarpacia po województwo Dolnośląskie mamy wysyp chmur burzowych. Część z nich niesie nawalny opad deszczu, gradu a także przynosi niebezpieczne porywy wiatru (na Podkarpaciu tych chmur jest niewiele, ale to się niebawem zmieni). Ogólnie to na dziś zapowiadamy przejście przynajmniej dwóch Mezoskalowych Układów Konwekcyjnych. Jeden z nich przechodzi już na północy kraju, niosąc linię szkwału. Drugi MCS lub większy klaster burzowy prawdopodobnie powstanie na południu kraju. Prognozy mówią także o potencjalnym MCS'ie, który miałby wejść znad Słowacji w nocy, niosący gwałtowne burze. Więcej informacji już niebawem. 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego