Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

08.07.2012r. Relacja na Żywo

2012-07-08 07:29:19, komentarzy: 0

21:10 - Tak jak pisaliśmy, mówiliśmy o możliwym dużym gradzie który podczas Superkomórki na Lubelszczyznie mógł spaść i tak się stało. Gradziny miały wielkość 2.5-3.5 cm!

 

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120708/NEWS01/120709526

 

Kolejne burze znowu suną na Ziemię Lubelską i dalej mogą dawać opady gradu oraz silne podmuchy wiatru! Burze notujemy od Gliwic aż po Rzeszów, burze przesuwają się w kierunku północno-wschodnim. Prosimy o ostrożność.


18:46 - Na rejony Północnej Lubelszczyzny wędruje silna burza, prawdopodobnie superkomórkowa burza która może wyprodukować duży grad a także silny wiatr, o nawalnym opadzie deszczu nie wspominając.  Kolejne burze tworzą się na południu kraju, być może w dalszych godzinach połączą swe siły by utworzyć MCS Który wędrował by w kierunku północno-wschodnim. Od Niemiec także wkracza burza w rejony Dolnośląśkie, jej aktywna elektrycznie lecz nie ma aż tak silnego rdzenia by tworzyć lokalne podtopienia. W nocy burze mogą być gwałtowne!


16:41-Do Radomia zbliża się superkomórka burzowa, która może utworzyć tornado. Chmura ta przemieszcza sie w kierunku północno-wschodnim. Kolejne komórki burzowe wybuchają na południu kraju.

 

13:21-Nad Małopolską przemieszcza się liniowy układ burzowy, który stale przybiera na gwałtowności. Prawdopodobnie połączy się z komórkami burzowymi znad Słowacji tworząc linię szkwału, niosącą niebezpieczne i niszczące porywy wiatru. Dzisiejsze burze różnić się będą od poprzednich dynamiką, prędkością poruszania, co przełoży się na niszczące porywy wiatru na czele chmury burzowej. Cape zwłaszcza w południowej części kraju dojdzie do 2000j/kg, DLS 10-15m/s. Późnym popołudniem komórki burzowe pojawią się także w pozostałych regionach kraju. 

 

11:27- Podczas gwałtownej burzy w nocy z soboty na niedzielę w okolicach Giżycka przydrożne drzewo przewróciło się na samochód, którym podróżowało czworo ludzi. Na miejscu zginęła młoda kobieta - poinformowały mazurskie służby ratownicze.

Do tragicznego wypadku doszło przed północą na drodze w Sołdanach k. Giżycka. Podczas burzy porywisty wiatr przewrócił tam przydrożne drzewo, które przygniotło przejeżdżającego volkswagena polo.

 Samochodem jechało czworo młodych ludzi w wieku 18-19 lat. - Z powodu powalonych na jezdnię drzew i konarów, karetki miały problemy z dojazdem na miejsce wypadku. Mimo podjętej natychmiast przez strażaków reanimacji, jedna z poszkodowanych kobiet zmarła.

 

07:29 - Niewielkie komórki burzowe utworzyły się na Śląsku i Lubelszczyznie.Śląska burza wydaje się bardziej silniejsza tej Lubelskiej ponieważ struktura burzowa z Ziemi Lubelskiej już się rozpada.  Burze swoim przebiegiem nie są gwałtowne oraz nie stanowią zagrożenia lokalnymi podtopieniami. Ich kierunek wędrówki jest północno-wschodni.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego