Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

08.06.2012r. Relacja na żywo!

2012-06-08 15:44:27, komentarzy: 0

16:44-Burze odsunęły się już znad Warszawy, za jej południowo-wschodnie granice. Nie oznacza to jednak, że burz już koniec. Przez województwem Pomorskim przesuwają się 3 komórki burzowe, lokalnie niosące nawalne opady deszczu. Nad województwo Dolnośląskie oraz Lubuskie dotarł już klaster burzowy niosący umiarkowane/intensywne opady deszczu oraz burze. Nad Podkarpaciem oraz częścią Małopolskiego wybuchają kolejne komórki burzowe. Niebawem także w pozostałych regionach kraju mogą pojawić się odosobnione chmury burzowe.

 

15:52-Ciekawie zrobi się również nad południowo-zachodnią częścią kraju. Tam, do zachodnich granic dociera klaster burzowy, z czego 2 burze są prawdopodobnie superkomórkami. Niebezpiecznie jest także na północy kraju. Kilka minut temu nad Słupskiem przeszła potężna ulewa oraz drobny grad. Nad Podkarpaciem również pojawił się klaster burzowy niosący przelotne, intensywne opady deszczu oraz lokalne wyładowania. Superkomórka burzowa o której pisałem (15:41) nadal się utrzymuje a nawet powiększa, tworząc układ liniowy. W jej obrębie istnieje ryzyko wygenerowania się tornada. Chmura ta zmierza w stronę stolicy. Powinna tam dotrzeć około godziny 18. Tymczasem nad Warszawą przechodzą kolejne rdzenie burzowe, niosące przelotne, nawalne opady deszczu.

 

15:41-Nad Polską przybywa burz. Niektóre z nich są gwałtowne i niosą nawalne opady deszczu, gradu a wraz z nimi silne porywy wiatru niosące potencjalne zagrożenie zniszczeniami. Pojawiło się także kilka superkomórek burzowch w obrębie Polski, jak i na jej terenie. Nad Warszawą towrzy się groźny klaster burzowy. Dlaczego groźny? Ponieważ pojawiło się tam  zjawisko trining storms, czyli potocznie "burza za burzą". Pojawiło się więc zagrożenie podtopieniami. Nad południowo-wschodnimi krańcami województwa Kujawsko-Pomorskiego utworzyła się groźna superkomórka burzowa, która również zmierza w stronę stolicy. Kto wybierał pogodę na rozpoczęcie Euro2012? :)

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego