Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

06.08.2012 Relacja na Żywo!

2012-08-06 14:03:16, komentarzy: 0

  01:09-W internecie pojawiły się informacje o poważnych zniszczeniach, które poczyniła burza między innymi w Rybniku. Wiatr momentami potrafi znacznie przekroczyć 100km/h, co może siać prawdziwe spustoszenia! Strefa burz nad Śląskim, Małopolskim oraz Świętokrzyskim. Wszystkie rdzenie suną w kierunku Mazowsza/Lubelszczyzny/częściowo Łódzkiego!

 

20:20-Do zachodniej oraz południowej Polski zbliża się front atmosferyczny,który przyniesie ciągłe opady deszczu.Lokalnie opady będą miały charakter ciągły i padać przestanie dopiero nad ranem.Nie wykluczone są także burze,które będą gwałtowne z silnym wiatrem a miejscami wystapią opady gradu.

20:05-Burze powoli opuszczają wschodnią połowę Polski jednak nie oznacza to koniec gwałtownych zjawisk atmosferycznych.Nie dajmy się zwieść chwilowej poprawie pogody.Od zachodu z nad Niemiec oraz z nad Czech i Austri  do zachodniej i  południowej Polski wędrują kolejne chmury burzowe,które mogą być bardzo gwałtowne.Będziemy się przyglądać sytuacji pogodowej w naszym kraju.

18:36-MCS, który nocą może siać spustoszenia kolejno nad wieloma regionami kraju zaczyna się tworzyć. Jego pierwsze rdzenie opadowe pojawiają się w Czechach oraz Austrii. Lada moment powstanie tam większy klaster burzowy a za 2-3 godziny będziemy mogli go śmiało nazwać Mezoskalowym Układem Konwekcyjnym. Niebawem określimy dokładniejszą trasę owego układu. Teraz pożemy powiedzieć, że przemieszczać się będzie w kierunkach północno-wschodnich.

 

17:10-W tym sezonie pogoda zaskakuje chyba wszystkich synoptyków.Aktualnie burze,które występują w Polsce północnej za godzinę lub dwie opuszczą nasz kraj jednak nie oznacza to,że w ciągu kolejych kilku godzinach nie wytworzą się kolejne komórki burzowe.W województwach Świętokrzyskim i Lubelskim nadal przetaczają się burze o średnim natężeniu.W dalszej części sytuacja pogodowa jest ciężka do przewidzenia.Jednka w każdej chwili mogą powstać kolejne komórki burzowe szczególnie uwagę zwróć my na Czechy gdyż tam mogą rozwinąć się chmury burzowe,które dadzą obfity opad deszczu na południu Polski.Obserwujmy sytuację na bieżąco.

16:30-W Polsce bez większych zmian.Nadal najwięcej burz odnotowujemy na północy oraz w południowo-wschodnich regionach kraju.Cały czas obserwujemy sytuację nad Czechami gdzie już teraz odnotowywane są pierwsze wyładowania.Sytuacja z każdą chwilą staje się coraz ciekawsza.

15:45-Nadal najwięcej burz występuje w Polsce północnej gdzie burze zaczynają się łączyć w jedną komórkę burzową.Ostrzegamy przed nawalnymi opadami deszczu,które mogą powodować podtopienia.Burze występują także w województwach południowo-wschodnich.Szczególną uwagę radziłbym zwrócić na Czechy oraz Dolny Śląsk.Wygląda na to,że mogą tam powstać bardzo groźne komórki burzowe.Zobaczymy jak sytuacja rozwinie się w najbliższym czasie.

15:05-Na północy kraju mamy wylęgarnię potężnych Cumulonimbusów. Momentalnie w ich rdzeniach opadowych odbiciwość radarowa sięga 60 dbz. Możliwe są podtopienia. Gdzmi także od Dęblina przez Kielce po Tarnów a także w  okolicach Częstochowy.

 

14:30-Z każdą chwilą na terenie naszego kraju powstają nowe komórki burzowe.Na tą chwilę najwięcej burz odnotowujemy w północnej części Polski od województwa zachodnio-pomorskiego aż po woj.warmińsko-mazurskie.Konwekcja ostro ruszyła także w na opolszczyźnie,w małopolsce,świętokrzyskim oraz lubuskim.W tym regionie za niedługo będzie widoczna bardzo wyraźna linia burzowa,która może się ze sobą połączyć i stworzyć jedną superkomórkę burzową.Zobaczymy czym pogoda zaskoczy nas w kolejnych minutach oraz godzinach.

14:00- Rozpoczynamy relację na żywo, dziś prawdopodobnie najgroźniejsze burze w tym roku, a te mają pojawiać się od około 17:00, gdzie spodziewamy się tworzenia MCS-a, najgroźniejszy powinien być w nocy 06/07.08, mimo tego na terenie PL już wybuchają komórki w bardzo szybkim tempie! Między innymi w Małopolsce, Opolskim, Kujawsko-Pomorskim, Wielkopolskim i Pomorskim! Mimo burz dokuczliwy jest UPAŁ w Południowo-Wschodniej PL już o godzinie 13:00 było nawet 35*C, dlatego prosimy o śledzenie naszego portalu, gdyż dziś naprawdę może być groźnie. Poniżej mapa radaru pogodynki:

 

 

 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego