Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

06.07.2012r. Relacja na żywo

2012-07-06 14:36:41, komentarzy: 0

Relację prowadził Flash_Wojciech

 

22:19-Braniewo zalane po popołudniowej nawałnicy:

 

 

 

22:09-Do południowej oraz południowo-zachodniej Polski dociera Mezoskalowy Układ Konwekcyjny, który może nieść gradobicia, niszczące porywy wiatru oraz nawalne opady deszczu powodujące podtopienia. Prawdopodobnie Bow Echo zbliża się do południowych granic województwa Dolnośląskiego. Uwaga na bardzo silne porywy wiatru!

 

21:17- "...Dęblin, Godzina 16. W momencie filmowania trzymałem lewą dłonią rurkę od anteny widoczną na filmiku. Gdy piorun uderzył rurka mnie "kopnęła" i to nie słabo. Poczułem jak prąd przepłynął mi przez całą rękę. Oczywiście mechanicznie puściłem ją. Na szczęście nie odniosłem żadnych obrażeń. Wszystko trwało ułamek sekundy. Nie mam pewności czy piorun uderzył akurat w antenę ale fakt jest faktem że mnie "poraził". Nigdy więcej nie będę filmował burz z dachu :) Wy też zastanówcie się przez łowami, czy warto jest poświęcać dla nich życie..." 

 

 

21:06-Dwójka turystów została w piątek rażona piorunem podczas wedrówki w rejonie Ciemniaka w Tatrach Zachodnich. Mężczyzna wymagał reanimacji. 

Jak relacjonuje ratownik Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, ciężko ranni turyści zostali przetransportowani śmigłowcem do zakopiańskiego szpitala. Mężczyzna wymagał reanimacji, został więc przewieziony jako pierwszy. Kobieta jest już również pod opieką medyczną. Wypadek był efektem często występujących w ostatnich dniach w tym rejonie gwałtownych burz i ulew.

 

 

17:04- Połączenie się 2 superkomórek burzowych na południowym-wschodzie Mazowsza. Widok z Dęblina.

 

 

 

16:23-Nad Olszyną (Dolnośląskie), która została zalana po czwartkowych nawałnicach rozszalała się burza. Z nieba leją się strumienie wody a niebo przecinaja pioruny. Miejmy nadzieję, że szybko opóści to miasto, ponieważ może narobić ponownie dużo szkód!

 

16:16-Nad Polską stale przybywa burz. Najgroźniej jest od Warszawy wzdłuż całej linii Wisły na południe. W Korbielowie (Śląskie) spadło już 29mm/m2 deszczu, ale z pewnościa są miejsca gdzie spadło powyzej 50mm/m2, ponieważ część komórek burzowych jest stacjonarna.

 

 

 

15:04-Coraz groźniej robi się także nad Mazowszem. Wybuchł tam długi pas burz ciągnący się wzdłuż Wisły od Warszawy po Dęblin. Lada moment burze pojawią się także w Świętokrzyskim, oraz na południu Mazowsza. Burze mozolnie przesuwają się w kierunku północnym z lekkim odchyleniem na północny-wschód. Stwarza to zagrożenie zjawiskiem Training-Storm, a co się z tym wiąże? Podtopienia.

 

14:39-Zagrożenie podtopieniami tyczy się także Małopolski, ponieważ i tam pojawiają się stacjonarne burze. 

 

14:30-Nad Polską burze wyrastają jak grzyby po deszczu. Największa konwekcja pojawiła się nad Małpolską, Podkarpaciem, Świętokrzyskim, Mazowieckim, Kujawsko-Pomorskim, Warmińsko-Mazurskim oraz Pomorskim. Nad północno-zachodnią częścią województwa Podkarpackiego mamy superkomórkę burzową, która jest stacjonarna. Tam istnieje duże ryzyko podtopieniami oraz powodzią błyskawiczną. Zagrożone wsie: Huta Komorowska, Majdan Królewski, Hadykówka, Rozalin, Kosowy, Ostrowy Baranowskie, Poręby Dymarskie, Komorów, Jagodnik. Wszędzie na obszarze tych wsi oraz ich regionów istnieje poważne zagrożenie rozległymi podtopieniami. Z godziny na godzinę aktywność burzowa nad Polską drastycznie wzrośnie!

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego