Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

05-06.12.2013 r. Relacja na żywo

2013-12-05 19:27:08, komentarzy: 0

 

15:20 - Najgorsze dopiero przed nami. Aktualnie w Dęblinie nowa komórka się utworzyła która daję wyładowania !!!!

 

 

 

14:55 - Bardzo duże śnieżyce przetaczają się przez nasz kraj.

Towarzyszy im porywisty wiatr, który daję się coraz bardziej we znaki.

Aktualny podląg na radar: http://misi.ayz.pl/pogodynka/

 

 

 

 

00:15 - W Szczecinie porywy wiatru dochodzą do 100km/h !

 

Pozostałe pomiary wiatru:

Łeba - 90 km/h

Elbląg - 79 km/h

Zielona Góra - 76 km/h

Poznań - 72 km/h

Rzeszów - 72 km/h.

 

00:00 - W Bolesławcu (woj. dolnośląskie) złamał się 40-metrowy komin w elektrociepłowni. Wydobywa się z niego siarka. Strażacy nie mają informacji o osobach rannych. - Komin bolesławieckiej elektrociepłowni powalił prawdopodobnie wiatr. Runął na wolną przestrzeń. Zahaczył jedynie o płot i złamał drzewo - informuje dyżurny dolnośląskiej straży pożarnej.

 

Blaszany komin pękł na całej długości i wydobywa się z niego siarka. Pracownicy elektrociepłowni uspokajają, że opary na razie nie zagrażają mieszkańcom.

- W tej chwili wiatr wieje od strony miasta. Jak tylko zmieni się kierunek wiatru to będziemy musieli wygasić wszystkie piece i miasto zostanie pozbawione ciepła - mówi Wiesław Ogrodnik, prezes Zakładu Energetyki Cieplnej w Bolesławcu.

 

Do zdarzenia doszło około godz. 20.40 przy ul. Gałczyńskiego w Bolesławcu. Jak podają strażacy 40. metrowy komin złamał się na wysokości około 10 metrów. - Nie ma informacji o żadnych ofiarach - dodaje dyżurny straży pożarnej.

Na miejscu są strażacy i inspektor nadzoru budowlanego.

 

23:01 - Nad zachodnią częścią kraju pojawiają się potężne burze śnieżne - potężne pod względem opadu śniegu ! Opady te kierują się ku centralnej części kraju. To nie jest żart, mamy grudzień, a w wielu miejscach zachodniej Polski pojawiają się burze. Potężne porywy wiatru pojawiły się na wybrzeżu, pojedyncze przekraczają nawet 100km/h. W piątek może pojawić się tam niebezpieczna cofka!

 

21:41 - Front z ciąłymi opadami dotarł już nad Małopolskę, świętokrzyskie oraz mazowieckie województwo. W wielu miejscach sypie gęsty śnieg, który w połączeniu z silnym wiatrem powoduje zawieje śnieżne. Opadów możemy poszukać klikając w poszczególne kamerki drogowe na portalu: http://www.traxelektronik.pl/pogoda/kamery/ . Radar opadów dostępny jest pod linkiem: http://misi.ayz.pl/pogodynka/ .

21:24 - Pełna mobilizacja służb na wybrzeżu. W pracy już jest 270 strażaków, w gotowości jest kolejnych 1000. Na całym wybrzeżu strażacy interweniowali już 45 razy. Jak dotąd nikomu nic się nie stało. Na Pomorzu, w czwartek w południe ogłoszono trzeci, najwyższy stopień zagrożenia huraganem.

 

20:50 - Na zachodzie Polski opady zanikły, jednak zaczęły rozbudowywać się opady konwekcyjne. Wiatr stale przybiera na sile. Przy granicy niemieckiej notujemy porywy dochodzące do 100km/h, a to jest dopiero początek. Nad Niemcami pojawiły się burze śnieżne oraz gradowe, które powoli zmierzają w kierunku Polski ! Prosimy o zachowanie ostrożności !

 

20:00 - Temperatura na nizinach utrzymuje sie na lekkim plusie lub w pobliżu zera, dlatego śnieg który sypie nie powoduje póki co większych problemów. Zagrożenie mogą powodować coraz silniejsze porywy wiatru. Nad północno-zachodnie regiony naszego kraju wkracza strefa z opadami konwekcyjnymi, podczas których mogą pojawić się niszczące porywy wiatru (do 110km/h), śnieżyce, opady krupy śnieżnej, gradu a nawet wyładowania atmosferyczne.

 

19:30 - Strefa ciągłych opadów deszczu, deszczu ze śniegiem oraz śniegu rozciąga się od Wrocławia, przez Poznań, Łódź po Elbląg oraz Słupsk. Z minuty na minutę notujemy coraz silniejsze porywy wiatru, szczególnie na wybrzeżu oraz w zachodniej części Polski!

 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego