Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

05.08.2012r. Relacja na żywo.

2012-08-05 10:13:40, komentarzy: 0

 

 

 

23:24-Silne podmuchy wiatru powaliły drzewo wprost na namiot, w którym przebywała 11-letnia dziewczynka. Wichura przeszła między innymi przez Borowy Młyn (woj. lubuskie) gdzie nad jeziorem Wędromierz harcerze rozbili obóz. Wiatr powalił kilkadziesiąt drzew również w Sierczynku. 

Ofiara wichury to 11-letnia dziewczynka, która przebywała na obozie harcerskim nad jeziorem Wędromierz. - Zgłoszenie otrzymaliśmy o godz. 16.45. Drzewo przygniotło dziewczynkę, która znajdowała się w namiocie. Na miejscu technicy prowadzą czynności wyjaśniające - powiedziała st. sierż. Justyna Łętowska, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu.

Kikadziesiąt powalonych drzew

Wichura, która przeszła przez Sierczynek (woj. lubuskie) powaliła kilkadziesiąt drzew, które spadły między innymi na linie wysokiego napięcia, domki letniskowe i drogi.

- W terenie znajduje się siedem zastępów straży pożarnej. Ciągle spływają zgłoszenia i będziemy wysyłać kolejne wozy w teren. Wiadomo, że ucierpiała jedna osoba, na którą w Borowym Młynie spadło drzewo - poinformował Jarosław Masiułkiewicz, dyżurny Komendy Powiatowej PSP w Międzyrzeczu. 

 

22:54-Runął dach nad jednym ze sklepów w galerii handlowej w Gnieźnie (wielkopolskie) - poinformował w niedzielę Bartosz Klich z gnieźnieńskiej straży pożarnej. Nie ma ofiar w ludziach. Do katastrofy doszło po przejściu nad miastem intensywnych opadów deszczu. Obiekt będzie zamknięty do odwołania. Jak poinformował rzecznik prasowy wielkopolskiej straży pożarnej Sławomir Brandt, zawaleniu uległo ok. 200 mkw. dachu. Na miejscu pracuje nadzór budowlany, sześć jednostek straży pożarnej i policja. - Nadzór budowlany zdecydował o wykluczeniu obiektu z użytkowania. Straż pożarna wypompowuje wodę z budynku i zabezpiecza konstrukcję obiektu – powiedział Brandt. W sumie strażacy otrzymali w niedzielę ok. 60 zgłoszeń dotyczących szkód związanych z opadami deszczu w okolicach Gniezna.

 

17:35-Bardzo duży układ burzowy rozwinął się w województwach Wielkopolskim oraz Zachodnio-Pomorskim.Wędruje on w kierunku województwa Pomorskiego.Należy się spodziewać ulewnego deszczu,silnego wiatru a nawet gradu.Burze tak jak ostatnio mogą powodować lokalne podtopienia dróg oraz piwnic.Kolejne burze tworzą się czały czas nad Słowacją i w niedługim czasie dotrą do województw Małopolskiego oraz Podkarpackiego.


15:35-W tej chwili burze występują w województwach: Lubuskim,Zachodnio-Pomorskim,Wielkopolskim,Łodzkim,Mazowieckim,Małopolskim oraz Lubelskim.Największe struktóry burzowe obejmują województwa: Lubuskie,Lubelskie oraz Małopolskie.Burz z każdą godziną będzie przybywać.


14:55-Burze rosną jak grzyby po deszczu.Pojedyńcze komórki burzowe utworzyły się lokalnie przy zachodniej granicy.Najwięcej wyładowań znajduje się w całej centralnej oraz południowo-wschodniej Polsce.Nad Słowacją od 30 minut forumuje się bardzo groźny klaster burzowy o bardzo dużej częstotliwości wyładowań atmosferycznych.Już nie długo wkroczy on nad województwo małopolskie oraz podkarpackie.W tamtych regionach spodziewajmy się ulwenego deszczu silnego wiatru a nawet nie wykluczmy gradu!

 

14:25-W błyskawicznym tempie rozwija się komórka burzowa,która w tej chwili znajduje się na pograniczu Czech oraz Niemiec.Wkroczy ona do południowo-zachodniej Polski.Nad naszym krajem znacznie powiększy swoje roziary i będzie wędrowała dalej.Coraz więcej wyładowań odnotowujemy w centralnej oraz południowo-wschodniej połowie Polski.


13:59-Nowe komórki burzowe w błyskawicznym tempie wybuchają nad południową lubelszczyzną, wschodem Łódzkiego a nad Świetokrzyskim przemieszcza się strefa umiarkowanych i intensywnych opadów deszczu, lokalnie z wyładowaniami, mocniej zagrzmi w rejonie Jędrzejowa. Burze przesuwają się w kierunkach północno-wschodnich oraz północnych. 

 

13:40-Nowa komórka powstaje 30 km na południe od Stalowej Woli. W Czechach również konwekcja rusza.


13:30-Supercell, który utworzył się nad Podkarpaciem powoli opuszcza nasz kraj, wkraczając nad Ukrainę. Pomiędzy Rzeszowem a Stalową Wolą prawdopodobnie tworzy się kolejna superkomórka burzowa. W ciągu najbliższych 2-4 godzin aktywność burzowa nad Polską gwałtownie wzrośnie.

 

12:20-Nad południowym-wschodem województwa Podkarpackiego tworzy się superkomórka burzowa, która może nieść opady większego gradu, nawalnego deszczu oraz możliwość wygenerowania się trąby powietrznej. Chmura zmierza prosto na Przemyśl. Prosimy o ostrożność.

 

11:59-Nad Podkarpaciem pojawiły się wyładowania. Pochodzą one z komórek burzowych, znajdujących się w okolicach Sanoka oraz Tarnowa. Grzmieć zaczęło także w okolicach Krynicy (Małpolskie).

11:47- Konwekcja powoli rusza także nad zachodnim Podkarpaciem. Grzmi w Małopolsce. Niebawem burza przetoczy się nad północną Małopolską. Jest duże prawdopodobieństwo, że zahaczy o Kraków.

10:00-Pierwsze burze wkroczyły z nad Czech oraz Słowacji do południowych regionów naszego kraju.Burze wystąpią w województwach Śląskim oraz Małopolskim.Jeżeli komórka się nie rozpadnie powędruje dalej na północ.Nie jest to bardzo groźny klaster burzowy jednak może przynieść dosyć obfite opady deszczu oraz silniejszy wiatr.Groźniejsze burze dla tego regionu są spodziewane na popołudnie.Śledźmy więc prognozy na bierząco.

Relację prowadzą:Luksfer87, Flash_Wojciech

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego