Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

05.05.2012r. Relacja na żywo

2012-05-05 14:19:03, komentarzy: 7

Relację prowadził Flash_Wojciech oraz SoLBeT

 

19:17-Zachodnia, południowo-zachodnia, częściowo centralna Polska obfitują w liczne zjawiska burzowe. Jedne są gwałtowne i niosą chwile grozy, inne słabsze, przynoszące przelotne opady deszczu. Najgwałtowniejsza burza notowana jest na zachodzie województwa Wielkopolskiego, tam odbiciwość radarowa dochodzi do maksimum, czyli 60dbz. Może to świadczyć o opadach gradu. Chmura ta jest superkomórką burzową, która niesie możliwość pojawienia sie trąby powietrznej, warto ją obserwować.  Spoglądając na obraz satelitarny możemy dostrzec, że wszystkie chmury burzowe na pierwszy rzut oka przypominają jeden wielki układ MCS. Powoli utwierdzają nas w tym przekonaniu detektory wyładowań na których możemy dostrzec długą linię wyładowań, ciągnącą się od samych Węgier przez Czechy, dochodząc do samej Bydgoszczy. Szczególnie groźnie wygląda układ liniowy nad Czechami, gdzie prawdopodobnie przesuwa się potencjalna linia szkwałowa. Wszystko przez chłodny front atmosferyczny który wędruje powoli z zachodu na wschód kraju. Jeżeli wszystko pójdzie po naszej myśli to na prawdziwy, nocny spektakl burzowy mogą liczyć mieszkańcy zachodniej, południowej, północnej a nawet centralnej Polski. Co z resztą kraju? Nad wschodnią połowę kraju front dotrze nad ranem/rano w niedzielę, gdzie jeszcze przed południem zacznie sie szybko uaktywniać. Ponownie spodziewamy się rozwoju licznych klastrów burzowych a nawet lokalnych superkomórek niosących opady gradu, czy możliwość pojawienia się tornada lub innych ekstremalnych zjawisk pogodowch. 

 

 


 Relacje prowadził Solbet

18:00

Sytuacja na obecną chwile wygląda dobrze. Wiele komórek znajduje się w zachodnich i południowo zachodnich terytoriach Polski..

15:47

Coraz więcej komórek burzowych powstaje na terytorium Polski

14:18

Na terenie Polski są już odnotowane pierwsze wyładowania atmosferyczne. Z godziny na godzine ma być ich coraz więcej. Prawdopodobnie szykuje się powtórka ze wczorajszego dnia.

 

 

Chcesz wspomóc nasz portal? Wystarczy, że klikniesz w klika kwadratowych reklam umieszczonych po prawej stronie. Nic Cię to nie kosztuje a pomożesz nam utrzymać portal i wesprzesz jego rozwój :) 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

 • Filip 16:02, 5 maja 2012

  Do Jeleniej Góry dobija układ znad Czech. Znajduje sie on ok 55 km ode mnie

  Odpowiedz
 • Sebastian 17:33, 5 maja 2012

  W Kole woj.Wielkopolskie pojawiaja się chmury burzowe Cumulonimnus. Narazie pieknie świeci słoneczko, ale chmur przybywa

  Odpowiedz
 • Paweł 18:01, 5 maja 2012

  W K-wie piękne słoneczko :-)

  Odpowiedz
 • Jakiś Łukulel 18:03, 5 maja 2012

  A u mnie pikne pieruny napindalają... Mieszkam w WałbrzychUUUUUUUUUUUUUu ale jeśt MOĆ

  Odpowiedz
 • Mati 18:23, 5 maja 2012

  licze ze burze dojdą do płn wielkopolski ;p

  Odpowiedz
 • Luksfer87 18:33, 5 maja 2012

  Do mnie zbliża się komórka burzowa z nad Słowacji..mam nadzieję,że mnie nie ominie.Już widac chmury z okna dosy szybko się porusza

  Odpowiedz
 • Inc995 22:09, 5 maja 2012

  No i tyle z burz na dzisiaj widać wszystko się rozwala i wygasa ;-)

  Odpowiedz
Darmowe strony www dla każdego