Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

04.10.2012r. Relacja na żywo

2012-10-04 21:12:55, komentarzy: 0

 

  

 

 

23:29- Mimo, że wyładowania nad Polską już teoretycznie zanikły, to pamiętajmy, że dzisiejszym niszczącym zjawiskiem pogodowym jest wiatr. Niszczących porywów, lokalnie dochodzących do 100km/h nadal musimy się spodziewać na czele frontu. Śledźmy bieżące radary opadowe. Jeżeli nie możecie znaleźć tych 10-minutowych, to podaję Wam link: http://misi.ayz.pl/pogodynka/ 

 

22:39- "Dolny Śląsk jako pierwszy odczuł skutki wichury związanej z bardzo aktywnym frontem atmosferycznym. Bez prądu jest kilkudziesięciu mieszkańców regionu. Na drogach leżą powalone przez wiatr drzewa i konary, utrudniając lub uniemożliwiając ruch.

 

W podwrocławkiej Oleśnicy 15 minut intensywnego wiatru poprzewracało drzewa i połamało konary. Staż pożarna wyjechała do 11 interwencji. W kilku miejscach wichura pozrywała linie wysokiego napięcia.


Wrocław

- We Wrocławiu mamy dużo zgłoszeń do powalonych drzew. Część spadła na ulice. Zastępy jeżdżą i usuwają je na bieżąco - informuje dyżurny wrocławskiej straży pożarnej.

Drzewa leżą m.in. na ul. Mosbacha i przy pl. św. Macieja. Nie lepiej jest koło Wrocławia - w Długołęce konar leży przy ul. Wrocławskiej i w Mirkowie przy ul. Kościuszki. Powalone drzewa zablokowały też drogę między Nadolicami Wielkimi i Małymi.

Pełne ręce roboty mają służby energetyczne. Funkcjonariusze podkreślają jednak, że nie ma dużych zniszczeń, a większość z interwencji dotyczy pojedynczych drzew, które usuwane są dość szybko.

Okolice Wałbrzycha

Trudna sytuacja jest na południu regionu.

- W okolicach Wałbrzycha mamy kilkadziesiąt zgłoszeń. W samym mieście wiatr przewrócił latarnię. Czekamy, aż energetycy odetną prąd. Wtedy będziemy mogli ją usunąć - mówi dyżuny tamtejszej straży pożarnej.

Drzewa są powalone także w gminie Walim i powiecie kamiennogórskim. Droga łącząca Kamienną Górę z Wałbrzychem wygląda, jakby była pokryta zielonym dywanem liści. Jest bardzo ślisko, pada deszcz. W Miroszowie pięć stacji jest bez napięcia, w Chwaliszowie i Walimiu po trzy. Są to uszkodzenia niewielkie, ale typowe dla takich wichur.

Z kolei w Witkowie kilkudziesięciu mieszkańców pozbawionych jest dostaw energii.

Strażacy cały czas są w terenie i usuwają skutki wichury." (Źródło: TvnMeteo)

 

22:29- Czechowice-Dziedzice (woj. Śląskie), autor: Luksfer87

 

 

 

22:00-Mamy już pierwsze szkody! Zdjęcia nadesłał nam nasz kolega z administracji portalu. Wiele dróg w tym regionie może być nieprzejezdnych!

 

 

 

 

 

21:53-Linia szkwału nieco osłabła pod względem wyładowań oraz natężenia opadu, mimo to układ liniowy niesie nadal duże zagrożenie niszczącymi porywami wiatru. 

 

21:24- Praktycznie wszystko dzieje się zgodnie z naszą poranną prognozą. Na czele chłodnego frontu atmosferycznego pojawiła się konwekcja, układ liniowy, który nisie bardzo silne porywy wiatru. We Wrocławiu porywy wiatru dochodziły do 83km/h!

 

21:20  Mamy już późną porę a nad południową Polską oraz nad Czechami powstała linia szkwału , która  rośnie w siłę. Na jej drodze możemy spodziewać się bardzo silnego wiatru jak i ulewnych opadów deszczu.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego