Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

04.07.2012r. Relacja na żywo

2012-07-04 21:44:41, komentarzy: 0

Relację prowadzi: Flash_Wojciech

 

 

22:31-Mimo godzin nocnych burze wcale nie słabną. Komórki burzowe docierają już do południowych granic województwa Podlaskiego. Aktualnie nawałnica przechodzi nad Sokołowem Podlaskim. Na północny-zachód od Lublina powstało nowe skupisko chmur burzowych, które zaczynaja przybierać formację liniową i kierują się w stronę północy (między innymi Kock). Nadal mogą pojawiać się niszczące gradobicia. 

 

22:05-Skutki gradobicia nad województwem Warmińsko-Mazurskim:

 

 

 

 

21:49-

"Silne burze, wiatr i gradobicie spowodowały uszkodzenie około 300 budynków w Bisztynku (powiat bartoszycki, woj. warmińsko-mazurskie). "Około 17.10 w okolicach w Bisztynku (woj. warmińsko-mazurskie) zaczął padać grad wielkości piłek do tenisa. Padało przez około 10 minut. Jeden wielki hałas..." - relacjonowała @Marta.

Nad Bisztynkiem nawałnica, z gradem wielkości kurzych jaj, uszkodziła ok. 300 budynków. Zniszczone są dachy, powybijane okna - poinformował Paweł Frątczak, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Skutki nawałnicy usuwa kilkadziesiąt jednostek straży pożarnej.Trudna sytuacja jest w powiatach: lidzbarskim, kętrzyńskim i braniewskim, gdzie poprzewracane i połamane są drzewa." TVN24

 

21:44-Kilka godzin temu grad o wielkości piłeczek golfowych spadł na ulice Dęblina. Kulki gradowe z łatwością przebijały zadaszenia pokryte plastikiem np. pleksą. Część karoserii samochodów zostały uszkodzone poprzez niewielkie wgniecenia przez padający grad.

 

21:39-Nad Polską od kilku dni przechodzą potężne nawałnice i nic nie zapowiada na to żeby w tym tygodniu nam odpuściły. Teraz najgroźniej jest na wschodzie kraju, a dokładniej nad Lubelszczyzną, wschodnim Mazowszem oraz północnym-wschodem kraju. Lokalnie przechodzą niszczące gradobicia, które powodują straty w rolnictwie oraz lokalnie w budownictwie. Kilka minut temu nad regionem Lublina spadł grad wielkości piłeczek golfowych niszcząc uprawy na polach. Zespół komórek burzowych rozciąga się od Lublina po Siedlce i właśnie w Siedlcach lada moment przejdzie potężne gradobicie. Grzmi lokalnie także na północnym-wschodzie kraju.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego