Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

04.05.2012r. Relacja na żywo

2012-05-04 15:00:16, komentarzy: 1

19:43- Burze które przeszły na południowym Mazowszem i Zachodnią Lubelszczyszną okazały się bardzo gwałtowne pod względem elektrycznym i opadowym. Burze przesuneły się nad północny wschód Lubelszczyzny. Ale dzisiaj jeszcze będą się tworzyć burze.

 

17:05-W punktowych miejscach wschodniej połowy Polski jest naprawdę groźnie. Przechodzą klastry burzowe a w rejonie Sandomierza mamy nawet SuperCella. Chmur burzowych będzie jeszcze przybywać. Wieczorem komórki burzowe pojawią sie także nad Lubelszczyzną, która jest w tej chwili praktycznie wolna od burz. 

 

15:24-W kierunku Tarnobrzegu oraz Sandomierza zmierza superkomórka burzowa która może wygenerować opady dużego gradu (do 4cm) oraz możliwość pojawienia się trąby powietrznej. Prosimy o zachowanie ostrożności i o śledzenie naszej relacji oraz ostrzeżeń umieszczonych na stronie głównej.

 

15:00-W kolejnych godzinach nad wschodnią (prawą) połową kraju utworzy się kilka sporych klastrów burzowych przesuwających się w kierunkach północnych/północno-wschodnich. Rozbudować się może kilka superkomórek burzowych, które mogą wygenerować lokalne funnel cloudy a nawet trąby powietrzne. Podczas przechodzenia owej komórki burzowej może nawalnie padać deszcz, sypać grad (do nawet 4cm) a wiatr w początkowych stadiach burz może w porywach osiągać prędkość nawet 80km/h.

 

14:46-Nad Polską coraz więcej burzowych chmur. Dzisiejsze burze różnią się od wczorajszych tym, że będą się znacznie szybciej przesuwać. Te czwartkowe były praktycznie stacjonarne. W tej chwili największe skupisko burzowe mamy na południu Mazowsza oraz na Podkarpaciu. Grzmi także na północy województwa Śląskiego oraz Małopolskiego, na północnym-wschodzie Mazowieckiego oraz przy północno-zachodniej granicy województwa Lubelskiego z Mazowieckim. Pojedyncze komórki burzowe przesuwają się także nad północnymi regionami województwa Warmińsko-Mazurskiego.

 

Chcesz wspomóc nasz portal? Wystarczy, że klikniesz w klika kwadratowych reklam umieszczonych po prawej stronie. Nic Cię to nie kosztuje a pomożesz nam utrzymać portal i wesprzesz jego rozwój :)  

« powrót

Dodaj nowy komentarz

  • klik_rys 17:03, 4 maja 2012

    Burza ok, ale nie grad 4cm, nie mam kasy na remont samochodu

    Odpowiedz
Darmowe strony www dla każdego