Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

03.07.2012r. Relacja na Żywo

2012-07-03 09:36:21, komentarzy: 0

17:00- Cała południowa Polska jest osaczona burzami, burze wybuchają niczym grzyby po deszczu. Około 19:00 powinien powstać dosyć dużych rozmiarów MCS znad Czech. Zdjęcie dzisiejszego gradobicia nad DolnymŚląskiem:

 


14:35- Nad Polską aż roi się od kilku komórek, powstały między innymi w woj. Mazowieckim, Małopolsce, oraz na Dolnymśląsku-tam burze trwają od samego rana, patrząc na kierunek burz (Pólnocno-wschodni), pozostaną bynajmniej do wieczora, warto zwrócić uwagę na większe struktury burzowe, które są w Austrii oraz w Czechach tam najprawdopodobniej burze połączą się w jedną całość wraz z tymi co są w PL tworząć potężnym układ burzowy zwany MCS- burze te kierują się w kierunku północnym i północno-wschodnim, uważajmy na silny deszcz, grad oraz najniebezpieczniejsze czyli wiatr, portal TVN Meteo ostrzega przed Trąbami Powietrznymi. Wczorajszy MCS zanika w Litwie. Oto zdjęcia satelitarne:    


09:35- Wczorajszy MCS przechodzący przez PL rozerwał się, górna strefa burz kieruje się w kierunku północno-wschodnim, znajduje się miedzy innymi w województwie Podlaskim, Mazowieckim i Warmińsko-Mazurskie, stopniowo słabnie, natomiast dolna strefa wolno przemieszcza się w kierunku północno-wschodnim, znajduję się w woj. Dolnośląskim i Opolskim, nowa komórka powstała w okolicach Katowic, jak zwykle burzą towarzyszy deszcz chwilami intensywny, wiatr (40-80km/h) oraz możliwy grad. Kolejny z rzędu dzień z czystym niebiem na południu, południowym-wschodzie i wschodzie, upał nie daje spokoju, dzisiaj raczej małe szanse, żeby w tych regionach przeszła burza, ale kto wie...

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego