Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

01-02.07.2012r. Relacja na Żywo

2012-07-01 16:03:06, komentarzy: 0

00:30- UWAGA!! UWAGA!! ZACZYNA SIE TWORZYĆ BOW ECHO, LADA MOMENT I BĘDZIE W PL. PROSIMY O OSTROŻNOŚĆ, GDYŻ PRAWDOPODOBNIE BIEGNIE PRZED NIM SHELF CLOUD. UWAGA NA NAWALNE DESZCZE, GRAD ORAZ MOŻLIWOŚĆ WYSTĄPIENIA TRĄBY POWIETRZNEJ. !!!!23:45- MCS powoli wkracza do Polski. Już mamy wyładowania w PL, w woj. DolnoŚląskim. Z tego powstaje najprawdopodobniej Bow Echo. Ciekawie jest też w woj. lubelskim, oraz okolice Płocka, Łodzi a także Rzeszowa.21:50- MCS zbliża się szybciej niż się spodziewałem może już u nas zawitać około 23:00.


21:45- Komórki w PL dalej suną w kierunku północno-wschodnim, jedna z nich idzie wprost na Warszawę, a także na Lublin, Radom oraz Kielce, powoli zbliża się do nas MCS znad Czech, według mnie powinien już być w PL około 00:00, ale myślę, że góry niestety mogą osłabić ten MCS oraz Odra. Ale jak przebrnie przez te blokady to znów zyska na sile i woj. Mazowieckie, Łódzkie, Wielkopolskie powinne mieć niezłe fajerwerki.


20:30- Zdjęcia satelitarne burz:

   


19:30 - Kolejne Komórki powstały bardzo szybko w województwie Opolskim i Śląskim, a także w woj. Łódzkim, Świętokrzyskim i Lubelskim. Jak widać na sat24 komórki te zwiększają swoją objętość i zaczynają się łączyć z komórkami co są w woj. Mazowieckim i Podlaskim, być może powstanie z tego MCS. Burze te kierują się w kierunku północno-wschodnim. Komórka co była w Niemczech już jest w Austrii i spokojnie maszeruje do naszego kraju. Aha dodam, że burze w woj. Śląskim i Opolskim niosą ze sobą "przyjemny" deszcz, ciepły nawet nie jest zbyt intensywny kilka wyładowań ( około 3 na minute), własnie ta burza przeszła nademną, oczywiście zwiększa ona swoją siłe, gdyż niedawno powstała :D


16:00 - Praktycznie w całej RP jest niemiłosierny upał, w polsce jest przeważnie około 30*C a gdzieniegdzie 34*C, a wraz z nim wybuchające komórki. W tej chwili mamy je w województwie Podlaskim, Mazowieckim, Zachodznio-Pomorskim oraz w Małopolsce, jednak powoli coś wybucha w Świętokrzyskim oraz w Opolskim, komórki wybuchają niczym grzyby po deszczu :) Burze te kierują sie w kierunku północno-wschodnim. Nas jednak interesuje układ burzowy znad Niemiec kierujący się wprost nad nasz kraj, internauci obliczyli, że dojdzie do nas około godziny 20:30-21:30. O rozwoju burz będziemy was informować.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego