Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

"Godzina dla Ziemi", wyraz troski o planetę, czy ćwiczenie socjotechniczne

2012-03-31 21:08:16, komentarzy: 0

 

 

Już dzisiaj wieczorem o 20:30 odbędzie się dziwna manifestacja. Miliony ludzi wyłącza celowo wszelkie odbiorniki prądu zwłaszcza oświetlenie, klimatyzacje i inne maszyny. Akcja ma podobno szczytny cel, bo powinna zwrócić uwagę na ochronę środowiska, dlatego nosi nazwę "Godzina dla Ziemi".

Od 2009 akcja ta ma miejsce między 20:30 a 21:30 aktualnego czasu strefowego. Niektórzy twierdza, że więcej w tym próby testowania wpływu na społeczeństwa niż rzeczywistej oszczędności i mają rację.

Trzeba przyznać, że sam pomysł wyłączenia prądu, jako oszczędność energii to nonsens, oszczędność pieniędzy tak, ale nie środowiska. To zresztą uwidacznia słodką ignorancję niektórych grup ogólnie zwanych ekologicznymi. Warto wiedzieć, że energii elektrycznej nie da się magazynować na przemysłową skalę i moc w liniach trzeba utrzymywać bez względu na obciążenie z sieci.

Gdy obciążenie jest za duże mamy blackout, ale jeśli jest za małe to bloki energetyczne mogą być w kłopocie i będą się wyłączać a włączenie bloku to nie bułka z masłem i tym sposobem przez własną ignorancje zapewnią sobie kłopoty w postaci przerw w dostawach prądu, co zawsze jest sytuacja groźną na przykład dla pacjentów w szpitalach.

A więc dzisiaj o 20:30 masowe machanie rączkami lemingów i oby się to skończyło bez problemów z siecią. A dla planety proponuje zrobić jakieś bardziej realne postanowienie i utrzymać konsekwencję jego realizacji. Na przykład, redukujmy ilość odpadów aluminiowych preferując butelki.

 

Źródło: ZmianyNaZiemi

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego